Hullen we ons straks in brandnetels en zeewier? De Future Fabrics Expo in Brussel gunt ons een blik op het textiel van de toekomst. We nemen vier mogelijke innovaties voor onze kleerkast onder de loep.
Maar liefst 67 procent van onze kleerkast bestaat uit kunststoffen zoals polyester, nylon, acryl en elastaan. Die zijn gemaakt van petroleum en enorm belastend voor het milieu. De Future Fabrics Expo, die eind juni voor het eerst doorging in ons land, inspireert kledingmerken om de inhoud van onze kleerkast danig om te gooien.

Brandnetels zouden een goed alternatief kunnen zijn voor polyester en acryl, althans volgens exposant Nettle Circle. Maar liefst drie andere standhouders stellen zeewier voor als alternatief voor elastaan, de stretch in je ondergoed, broeken en sokken. En een katoenen shirt? Dat maken we in de toekomst misschien met bastvezels uit bananen.
Lees het volledige artikel voor De Morgen: https://www.demorgen.be/beter-leven/jeukt-niet-vervuilt-niet-waarom-je-volgende-trui-van-brandnetels-kan-zijn~ba642bc7/
